fapatech

Üretmek adına her şey

CRCC Siber Robotik Kodlama Yarışması nedir?

CRCC, öğrencileri kodlamaya dahil eden, çığır açan bir çevrimiçi robotik turnuvasıdır. Okullar, oyun oynama ve STEM, kodlama ve teknoloji okuryazarlığında rekabet yoluyla öğrencileri rekabet edebilir ve dahil edebilir.

 Önceden deneyim gerekli değildir, herkes katılabilir. 

CRCC bulut tabanlıdır, herhangi bir bilgisayardan erişilebilir ve karmaşık görevleri ve görevleri yerine getiren sanal 3D Robotların simülasyonunu kullanır. Sanal robotu programlamayı, planlamayı ve stratejik hale getirmeyi öğrenerek, öğrenciler aşamaları kazanmak ve finallere ilerlemek için sınıfları, okulları, bölgeleri içinde rekabet edeceklerdir.

Katılmak için ne gerekli?

CRCC, robotik, kodlama veya STEM programlarının olmadığı yerlerde hızlı başlatabilir. Tüm okul katılabilir

Seyahat veya özel donanım gerekmez

Chrome tarayıcısı ve minimum 64 bit CPU ve 4 GB RAM’e sahip bir PC, MAC veya Chromebook yeterli olacaktır. 

CRCC etkinliğine katılan öğrenciler, yarışma oturumlarına erişmek için CoderZ bulut platformunda oturum açarak ulaşır.

 Yarışma oturumu başladığında, öğrenciler matematik, bilim ve mühendislik ilkelerinin eşlik ettiği mekanik, fizik ve programlamayı tanıtan görevleri tamamlamak için çalışırlar. Görevleri tamamlamak, bireysel, sınıf ve okul toplamlarına puan ekler.

Öğrenciler sınıfta veya okul dışında, bir sonraki seviyeye ilerlemek için strateji oluşturmalarını, bilgi edinmelerini ve puan kazanmalarını gerektiren zorlu, eğlenceli görevlerde çalışabilirler.

Her görev, öğrencileri yeni gereksinimlerle zorlar ve onlara yarışma boyunca ilerlemeleri için ihtiyaç duydukları becerileri ve uygulamaları sağlar.

Arayüz, sürükle ve bırak Blockly programlamayı kullanır. Bu kullanımı kolay arayüz, öğrencilerin sayısal düşünme, kodlama süreci, kodlama ve rekabet ilerledikçe işlevler veya akıllı bloklar gibi daha gelişmiş becerileri öğrenmelerine yardımcı olur.

yarışma kapsamında danışmanlık için iletişime geçebilirsiniz.

Next Post

Previous Post

© fapatech