fapatech

Üretmek adına her şey

Tinkercad Micro: bit’i kullanmaya başla

Tinkercad’deki mikro: bit simülasyonunu kullanarak nelerin mümkün olduğuna dair bir fikir vermek için, öğrencilerin Başlangıç ​​menüsünden erişebilecekleri bir avuç örnek devre ekledi.

Bu başlangıç ​​devrelerinden bazıları, micro: bit’in yerleşik sensörlerinin (pusula, ivmeölçer, sıcaklık, ışık hassasiyeti) Tinkercad’de nasıl manipüle edilebileceğini gösterir. Aşağıdaki örnekte, LED matrisinde farklı desenleri tetikleyen farklı fiziksel hareketleri nasıl simüle edebildiğimizi görebilirsiniz.

Orient21

Diğer başlatma devreleri, bileşen kitaplığımızdaki diğer öğeleri birleştirmenin benzersiz olanaklarını göstermek için bilinçli olarak tasarlandı. Örneğin, ilk örnek, öğrencilerin devrelerini oluşturmak için kullanabilecekleri küçük bir devre tahtasına güç vermek için önceden kablolanmış bir mikro: bittir.

Yanındaki örnek, bir PIR hareket sensörünün, yakındaki hareketi algılamak ve bağlı bir zil aracılığıyla bir alarm vermek için Micro: bit’e nasıl kolayca bağlanabileceğini gösterir. 

alarm_distance_gif

Sizi ve öğrencilerinizi, mikro: bit için tüm başlangıç ​​devrelerini keşfetmeye biraz zaman ayırmaya teşvik ediyoruz. Farklı sonuçlar için parametreleri neyin işaretlediğini ve değiştirdiğini görmek için kod panelini açmayı unutmayın. 

Tinkercad ile donanımı kırma, LED’leri yakma veya kodunuzu kaybetme konusunda endişelenmenize gerek yok. 

Next Post

Previous Post

© fapatech